© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
23 oktober 2015

138 bedrijven en gemeenten doven verlichting tijdens Nacht van de Nacht

Tijdens de Nacht van de Nacht op 24 oktober doven 138 gemeenten en bedrijven aanlichting en reclameverlichting van gebouwen, monumenten, stadhuizen, bruggen en kerken.

Enkele grote bedrijven die lichten doven zijn Eneco, Landschot bankiers, IKEA, Nuon, Zilveren Kruis, Achmea, FBTO, Sligro, Delta Lloyd en Albron. Nuon en IKEA zijn als bedrijven tevens ambassadeur van de Nacht en roepen ook andere bedrijven op om actief mee te doen met de Nacht van de Nacht. Naast energie- en geldbesparing heeft voldoende duisternis ook een positief effect op de gezondheid en afweersysteem van mens en dier.

Er doen zo’n 40 gemeenten mee aan de Nacht van de Nacht. Een aantal daarvan zijn erg actief. In Maastricht wordt de verlichting van meer dan 30 monumenten en kunstwerken gedoofd, Leiden laat de verlichting van 16 objecten uit en heeft het afgelopen jaar op 4 plekken de gewone verlichting vervangen door led. Daarnaast zal de gemeente Oss op maar liefst 24 locaties de verlichting doven en zijn ze bezig met een grote omschakeling naar led. Ze gaan 9000 conventionele lampen in de openbare ruimte vervangen door led.

De landkaart met alle bedrijven en gemeenten die lichten doven is hier te vinden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.