
Een van de medewerkers hierdoor: 'Het is nu veel beter te zien of er donkere, beurse plekjes op het fruit aanwezig zijn.' Een deel van dit fruit naar een speciale klant. In Artis zijn olifanten dol op appels. Olifanten eten dan ook zo’n 150-200 kilogram per dag. Toch zijn olifanten ook kieskeurig en eten niet alle appels die ze gevoerd krijgen, aldus één van de medewerkers bij Pronk. 'Als de appels te veel rotte plekken hebben, dan laten ze die gewoon liggen. Het is dus belangrijk dat we de appels na selectie zo snel mogelijk naar Artis transporteren.'
Pronk ging al in 1962 van start als hardfruitleverancier en is vandaag de dag leverancier van het totale AGF-pakket. De vestigingen zijn strategisch verdeeld in Nederland (Zwaagdijk en Poeldijk ) en België (Mechelen).
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.