© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
27 juli 2013

AFASE: 'Niemand wint bij deze slechte deal van Europese Unie en China

De Europese Commissie kondigde vanmorgen aan dat de EU en China tot overeenstemming zijn gekomen inzake het voortslepende handelsdispuut rond Chinese zonnepanelen. Er zijn geen details bekend gemaakt van de overeenkomst, maar de Alliance for…


De Europese Commissie kondigde vanmorgen aan dat de EU en China tot overeenstemming zijn gekomen inzake het voortslepende handelsdispuut rond Chinese zonnepanelen. Er zijn geen details bekend gemaakt van de overeenkomst, maar de Alliance for Affordable Solar Energy (AFASE) roept beleidsmakers wederom op af te zien van instemming met prijsstijgingen, omdat deze niet leiden tot een duurzame oplossing voor Europese installateurs en projectontwikkelaars in de zonne-energie branche. De voorlopige importheffingen die de EU op 5 juni instelde, zorgden volgens AFASE reeds voor een flinke daling van de vraag naar zonnepanelen, resulterende in faillissementen van enkele prominente Europese bedrijven als Gehrlicher Solar.

Thorsten Preugschas, CEO van het Duitse Soventix en voorzitter van AFASE: 'Prijsstijgingen versnellen wat wij de laatste maanden al hebben gezien: krimp van de werkgelegenheid in de gehele Europese zonne-energie sector. Mochten de minimumprijzen, overeengekomen door de EU en China, op een te hoog niveau worden vastgesteld, dan moeten we personeel in de EU ontslaan en onze kennis en expertise buiten Europa proberen aan te bieden, waar de vraag naar zonne-energie zeer groot is. We zouden dan echter werken met lokale installateurs waardoor duizenden Europese installateurs achterblijven met een tekort aan werk van zonne-energie projecten.'

Dennis Gieselaar, algemeen directeur van Oskomera Solar Power Solutions en bestuurslid van AFASE, voegt hieraan toe: 'We willen geen prijsverhogingen omdat deze leiden tot vraaguitval in Europa. Niemand zal erop vooruitgaan bij een overeenkomst die gebaseerd is op onredelijke minimumprijzen. Ook Europese fabrikanten niet. En dat allemaal in een tijd waarin de EU juist duurzame werkgelegenheid zou moeten stimuleren.'
Eerder dit jaar benadrukte een studie van het onafhankelijke Zwitserse onderzoeksinstituut Prognos namens AFASE al dat de invoering van heffingen, ongeacht de hoogte, automatisch krimp van de vraag met zich mee brengt – en dus verlies van banen. De studie komt tot de slotsom dat er de komende drie jaren tot 242.000 Europese banen verloren kunnen gaan bij importheffingen van zestig procent.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.