© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
11 juni 2013

Solar City 2013 Wageningen op 19 juni toneel van Solar Tour

Tijdens de Solar Days vonden er al drie Solar Tours plaats. Op 19 juni aanstaande maakt de Solar-Tourbus niet al te veel kilometers. Het Solar Energy Application Centre (SEAC) en Agentschap NL hebben ervoor gekozen deze dag met een bus vol…

Tijdens de Solar Days vonden er al drie Solar Tours plaats. Op 19 juni aanstaande maakt de Solar-Tourbus niet al te veel kilometers. Het Solar Energy Application Centre (SEAC) en Agentschap NL hebben ervoor gekozen deze dag met een bus vol belangstellenden door te brengen in en rond Wageningen. Als Solar City 2013 herbergt Wageningen volop zonne-energieprojecten die nationaal en internationaal de aandacht trekken. Ambitieus gemeentebeleid, innovatieve projectvormen en state-of-the-art duurzame architectuur zijn de dragende factoren voor die royale belangstelling.

In 2011 werd vanuit het gemeentebestuur de Stichting Zonne-energie geïnitieerd. Een stichting met een binnen Nederland uniek draagvlak. In de Raad van Advies zijn onder meer bedrijven, woningcorporaties en de universiteit vertegenwoordigd. De stichting is daarmee geen bestuursorgaan, maar werkelijk een duurzame- energieproject van de totale Wageningse samenleving geworden.
In Wageningen worden innovatieve projecten geïnitieerd en gerealiseerd die landelijk volop de aandacht genieten. Hieronder drie van veel meer voorbeelden.
1) In de wijk Havenlanden kregen huurders bij een renovatieplan de aanschaf van zonne-panelen aangeboden, tegen een verhoging van de huurprijs. Negenennegentig van de honderdvierentwintig huurders doen inmiddels mee. De Stichting Zonne- energie zorgde voor belangrijke ondersteuning in advies en communicatie.
2) Multi-functioneel bouwbedrijf Van Rennes is binnen en buiten Wageningen ambassadeur van een verhuurmodel waarbij zowel de kamer hurende studenten als de eigenaar/verhuurder profiteert van de geplaatste zonne- panelen.
3) Mogelijk nog meer in de belangstelling staat de toepassing van 'Herman, de stroomverdeler': deze verdeelt – uniek in Nederland - de zonne-energie over vijf appartementen van een Vereniging Van Eigenaren. Er blijkt veel behoefte aan navolging.

Aanmelden is mogelijk via de website van de Solar Tours.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.