
De groepstransportovereenkomst voldoet aan de Netcode en biedt ondernemers een officieel kader voor het gedeeld gebruik van transportcapaciteit. Doordat de deelnemers hun energieverbruik beter op elkaar afstemmen, komt er ruimte vrij op het elektriciteitsnet die anders onbenut zou blijven.
Koelhuis als flexibele buffer
Het koelhuis van C. van Heezik is een van de drijvende krachten achter de samenwerking. Door flexibel om te gaan met zijn energieverbruik creëert het koelhuis op bepaalde momenten ruimte voor andere bedrijven in de energiehub. Stiho Groep en Picnic profiteren daarvan, onder meer voor het laden van elektrische vrachtwagens.
‘Door lokaal beschikbare energie slimmer te benutten, creëren we meer ruimte voor ondernemers die willen verduurzamen’, vertelt Warmold ten Zijthoff, regiodirecteur Utrecht bij Stedin. ‘Dat lukt alleen als partijen bereid zijn samen te werken en flexibel met hun energiegebruik om te gaan.’
Van pilot naar blauwdruk
De officiële mijlpaal werd gevierd samen met ondernemers, overheden en andere partners. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat, gedeputeerde Huib van Essen en wethouder Julia Kleinrensink waren aanwezig.
Energiehubs worden op steeds meer plekken onderzocht als oplossing om beschikbare netcapaciteit beter te benutten. Stedin benadrukt dat de ervaringen op Lage Weide laten zien hoe ondernemers, overheid en netbeheerder hierin gezamenlijk optrekken.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.