
De gemiddelde marktprijs van batterijkwaliteit lithiumcarbonaat komt in augustus naar verwachting uit op 140.000 Chinese yuan per ton. Dat meldt marktonderzoeksbureau InfoLink Consulting op basis van zijn nieuwste Energy Storage Supply Chain Price Forecast Report.
Ruim 10 procent lager
Ten opzichte van de vorige maand betekent dat een daling van ruim 10 procent. De marktfocus is volgens de onderzoekers van InfoLink voor lithium dan ook verschoven: in plaats van het wegwerken van kortetermijnvoorraden, richt de markt zich nu op het verwachte, structurele aanbodherstel waardoor in 2027 mogelijk een licht overaanbod ontstaat.
Prijzen in vrije val
Ook de batterijcelmarkt staat onder druk van dalende grondstofkosten. In juli daalde de gemiddelde prijs van lithium-ijzerfosfaatbatterijcellen van 280 ampère-uur met 4 procent op maandbasis, tot 360 yuan per kilowattuur. Diezelfde prijs gold ook voor lithium-ijzerfosfaatbatterijcellen van 314 ampère-uur. De kleinere variant van 100 ampère-uur daalde met 2,7 procent naar 443 yuan per kilowattuur.
Doordat kathodemodules van batterijcellen voor energieopslagsystemen terugvielen naar 52.700 yuan per ton, zijn de fabricagekosten van opslagcellen nu circa 312 yuan per kilowattuur. InfoLink voorspelde eerder dit jaar nog dat de wereldwijde opslagmarkt groeit naar een omvang van 353 gigawattuur.
Nieuwe belastingen drijven importkosten op
Op de exportmarkt waren de dalingen kleiner. De gemiddelde free-on-board (fob)-prijs van Chinese cellen van 280, 306 en 314 ampère-uur lag in juli respectievelijk op 50,30, 51 en 50 Amerikaanse dollar per kilowattuur.
2 beleidsontwikkelingen zijn van belang voor importeurs van Chinese batterijen. China voert per 1 september een verbruiksbelasting van 2 procent in op lithium-ionbatterijen, die per 1 september 2027 stijgt naar 4 procent. Wie batterijsystemen wil exporteren richting de Verenigde Staten (VS), moet bovendien rekening houden met een gecombineerde importheffing van circa 40,9 procent.
Licht surplus in 2027
InfoLink heeft in zijn nieuwste rapportage de ramingen voor de aanbod-vraagverhouding in 2027 voor het eerst neerwaarts bijgesteld. Het marktonderzoeksbureau verwacht nu een licht overaanbod, met lithiumprijzen die in het eerste halfjaar van 2027 geleidelijk kunnen zakken naar 110.000 tot 130.000 yuan per ton.
Op kortere termijn is eerst nog een bescheiden prijsherstel mogelijk: in september en oktober kunnen de prijzen terugkeren naar een niveau van 145.000 tot 150.000 yuan per ton, gevoed door seizoensvraag en herbevoorrading.
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
De juni 2026-editie van Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de NEN1010:2020 die in de wet vastgelegd wordt, zonnepanelen op huurwoningen en de druk op het Vlaamse stroomnet.