logo
© Sean Pavone | Dreamstime.com
© Sean Pavone | Dreamstime.com
4 februari 2025

‘Amerika heeft 700 gigawattuur batterijen nodig in 2030’

Amerika moet in 2030 over 700 gigawattuur batterijen beschikken, verdeeld over 10 miljoen energieopslagsystemen. Daarvoor pleit de Solar Energy Industry Association (SEIA).

De Amerikaanse branchevereniging heeft een nieuwe whitepaper gepresenteerd die een analyse en beleidsaanbevelingen bevat voor energieopslag.

Binnenlandse keten
De whitepaper bevat beleidsaanbevelingen om nieuwe markten te openen, financiële steun op te bouwen, een binnenlandse toeleveringsketen voor energieopslag te laten groeien en langetermijnopslagtechnologie te bevorderen.

‘Uitbreiding van de energieopslagcapaciteit is een cruciaal middel om de energiezekerheid en -veerkracht van ons land te waarborgen’, stelt SEIA-president Abigail Ross Hopper. ‘Terwijl de vraag naar energie stijgt, helpt energieopslag bij het omzetten van snel te bouwen, goedkope zonne-energieopwekking in schone, regelbare energie, zodat ons elektriciteitsnet zich kan aanpassen aan uitdagingen, kritieke infrastructuur kan ondersteunen en betrouwbare energie kan leveren aan elke gemeenschap."

83 gigawattuur
Volgens Wood Mackenzie is er in de Verenigde Staten 83 gigawattuur aan geïnstalleerde energieopslagcapaciteit, verdeeld over bijna 500.000 energieopslaginstallaties.

Kalenderjaar

Geïnstalleerd

2020

3,6 gigawattuur

2021

11,1 gigawattuur

2022

13,8 megawattuur

2023

26,0 gigawattuur

De huidige voorspellingen laten zien dat de energieopslagcapaciteit in Amerika tegen 2030 zal groeien tot zo’n 450 gigawattuur, maar dat is volgens de onderzoekers te weinig om aan de energiebehoeften van het land te voldoen.

Acties
De whitepaper roept individuele staten, regionale netbeheerders en de federale overheid op om actie te ondernemen om de uitrol en productie van energieopslag te versnellen. Zo pleit SEIA voor het behoud van het federale belastingkrediet voor autonome opslag, gelijke toegang tot het stroomnet en ‘een eerlijke compensatie’ voor energieopslagsystemen die helpen het stroomnet te balanceren.

‘De Amerikaanse energieopslagmarkt bevindt zich op een keerpunt, maar met de mix van beleidsondersteuning en particuliere, staats- en federale samenwerking kunnen we de energieopslagdoelen van SEIA bereiken en tegelijkertijd banen creëren en betrouwbare, 24 uur per dag beschikbare stroom voor elk huis en bedrijf in dit land garanderen’, besluit Joan White, SEIA’s directeur voor Storage & Interconnection.

Deel dit artikel:
In samenwerking met
storage_magazine_logo

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten