
Ruim 99 procent van de gemeenten heeft inmiddels een aanvraag ingediend, slechts 2 gemeenten deden dat tot op heden niet. Het beschikbare budget van 674 miljoen euro dat dit jaar beschikbaar was, wordt bijna volledig uitgekeerd.
750.000 woningen
In 2025 is een derde ronde voorzien om gemeenten te ondersteunen in deze lokale aanpak van het Nationaal Isolatieprogramma, zodat in totaal 750.000 woningen tot en met 2030 kunnen worden verbeterd.
Vanuit de eerste ronde van de lokale aanpak van het Nationaal Isolatieprogramma zijn 224 gemeenten met hun isolatieaanpak gestart. Zij zijn actief aan de slag: de eerste 8.000 woningen zijn inmiddels geïsoleerd en dat aantal loopt snel op. Gemeenten hebben over de isolatieaanpak al 1,3 miljoen woningeigenaren en 8.700 Verenigingen van Eigenaren (VvE’s) proactief benaderd. In de lokale aanpak worden woningen geïsoleerd van eigenaar-bewoners en VvE’s die dit het hardst nodig hebben. Het gaat om slecht geïsoleerde woningen en woningen met een lage WOZ-waarde. Woningeigenaren en VvE’s kunnen worden begeleid en extra financiële ondersteuning krijgen, boven op de landelijk beschikbare subsidies.
Versnellingsagenda
Vanuit de Versnellingsagenda verduurzaming VvE’s zijn verschillende initiatieven gestart om VvE’s te ondersteunen. In de eerste helft van 2025 start de internetconsultatie van het conceptwetsvoorstel om de besluitvorming binnen VvE’s te vereenvoudigen.
Hierdoor volstaat een meerderheid van 50 procent plus 1 stem om verduurzamingsmaatregelen te nemen, waar dat nu vaak nog twee derde of driekwart is.
De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.