© Risen Energy
15 december 2024

Risen Energy versterkt focus op Nederland en België: ‘Leidende rol spelen met high performance zonnepanelen’

Risen Energy behoort tot de grote zonnepaneelfabrikanten van de wereld. Met 8 procent marktaandeel in Europa is het ook hier succesvol. In Nederland en België is het merk echter nog relatief onbekend.

‘Daar gaan we verandering in brengen door onze sales te intensiveren, met name in de zakelijke markt’, aldus productmanager Jiajun Ye. ‘Dat doen we onder meer op basis van onze nieuwste TOPCon- en heterojunctiezonnepanelen en ons energieopslagsysteem.’

Koploper
Risen Energy beschikt over een productiecapaciteit van 48 gigawattpiek per jaar, waarvan 27 gigawattpiek voor perc- en TOPCon-zonnepanelen. Op de rest van de productielijnen worden heterojunctie (hjt)-zonnepanelen gemaakt, die hebben een productiecapaciteit van 21 gigawattpiek. Dat illustreert zowel een belangrijke ontwikkeling in de pv-industrie als de ambities van Risen.

Ye: ‘De wereldwijde zonne-energiemarkt groeit hard, de technologische ontwikkeling staat niet stil in de zoektocht naar steeds efficiëntere zonnepanelen. Zo zien we een versnelde transitie van p- naar n-type-zonnecellen. Daarbij is sprake van een brede roadmap; back contact, TOPCon en hjt. Risen is daarin geen volger, maar een koploper. Wij zetten sterk in op het naar de markt brengen van de nieuwste high performance pv-technologie die meer marktvoordelen kan bieden en willen daarin een leidende rol spelen. Daarnaast is energieopslag cruciaal voor de energietransitie, en ook in die sterk opkomende markt manifesteren we ons alsmaar sterker.’

Nieuwe productielijnen
Met name de afgelopen jaren is het hard gegaan bij Risen, vertelt Ye. Hij schetst het bedrijf als een pionier in de shift van p-type- naar n-type-zonnecellen. Daarnaast werd de focus verlegd naar de productie van zonnepanelen met G12-zonnecellen van 210 bij 210 millimeter. De fabrikant levert, naast klassieke perc-zonnepanelen, zowel TOPCon- als hjt-modules. Voor die laatste moesten geheel nieuwe productielijnen worden ontwikkeld en gebouwd. Dat ging gepaard met enorme investeringen, maar daarvoor schuwde het bedrijf niet gezien de marktpotentie.

Lees het volledige artikel hieronder in de Solar Magazine Marktgids Zonne-energie 2025.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.