EU investeert miljarden euro’s in fabrieken voor batterijen en zonnepanelen
De Europese Commissie heeft 85 ‘Net Zero’-projecten geselecteerd die 4,8 miljard euro subsidie krijgen. Het geld gaat onder andere naar fabrieken voor batterijen, elektrolysers en zonnepanelen.
Sinds de start van het innovatiefonds heeft de EU inmiddels 12 miljard euro subsidie toegekend. De projecten die nu subsidie ontvangen, worden uitgevoerd in 18 landen, waaronder België en Nederland.
3 gigawattpiek
De projecten die geselecteerd zijn voor cleantech-productie zijn fabrieken op het domein van batterijen, elektrolysers, wind- en zonne-energie en warmtepompen.
Het gaat om 3 gigawattpiek aan productiecapaciteit voor zonnepanelen en 9,3 gigawatt elektrolysers.
Elektrificatie
Daarnaast is een groot aantal projecten selecteerd rond warmte- en energieopslag en elektrificatie in energie-intensieve industrieën. Verder zijn CO2-afvang en -opslag (ccs) projecten geselecteerd in deze industrieën, waaronder de productie van cement en kalk en de chemie.
Alle geselecteerde projecten zijn door onafhankelijke deskundigen beoordeeld aan de hand van 5 gunningscriteria: potentieel om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen; mate van innovatie; operationele, financiële en technische maturiteit; repliceerbaarheid; en kostenefficiëntie.
Detailinformatie over de individuele projecten wordt door de EU komende maand bekendgemaakt. In eerdere calls van het innovatiefonds kregen onder meer het Zweedse Midsummer subsidie toegekend voor zijn dunnefilm pv-fabriek en Trina Solar voor een fabriek van 1,5 gigawattpiek in Luxemburg die heterojunctiezonnepanelen moet gaan produceren.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














