
Na in het eerste kwartaal al een nieuw record te hebben gevestigd, gebeurde dat ook in het tweede kwartaal. Het tweede kwartaal was voor zonnepanelen het op een na beste kwartaal in de geschiedenis van China, alleen in het vierde kwartaal van 2023 werden meer zonnepanelen geïnstalleerd.
31 procent groei
De installatie van 102,48 gigawatt omvormervermogen aan zonnepanelen betekende een groei van 27 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. De halfjaargroei bedroeg ten opzichte van vorig jaar 31 procent.

China beschikte per eind juni over een totaal geïnstalleerd vermogen van 710 gigawatt.

De Solar & Storage Magazine Marktgids 2026 is verschenen. De jaarlijks terugkerende marktgids biedt een totaaloverzicht van de energieopslag- en zonne-energiemarkt en is een bijlage van de december 2025-editie van Solar & Storage Magazine. De marktgids kent dit jaar 14 rubrieken en bovendien zijn in samenwerking met een groot aantal bedrijven en organisaties de belangrijkste ontwikkelingen qua projecten, markt en technieken in kaart gebracht.