'Verhoging energiebelasting op aardgas geeft zonnewarmte een eerlijke kans'
Als de energiebelasting op aardgas net zo hoog wordt als op elektriciteit, dan leidt dat tot meer energiebesparing, meer warmtelevering en een hoger rendement voor zonneboilers, warmtepompen en elektrische auto’s.
Het een en ander komt naar voren in een onderzoek dat de onderzoekers van CE Delft presenteren. Zij stellen dat de inkomsten voor de Rijksoverheid bovendien fors stijgen bij een verhoging van de energiebelasting op aardgas. Dit kan volgens hen gezien worden als onderdeel van de vergroening van het belastingstelsel waarbij de extra inkomsten gebruikt kunnen worden voor een lagere belasting op arbeid. Het is ook mogelijk om een deel van de extra inkomsten te gebruiken om de heffingskorting te verhogen of een energietoeslag voor lage inkomens in te voeren, om de koopkrachteffecten te beperken.
Er zijn ook varianten doorgerekend waarbij de totale energiebelasting gelijk blijft door de belasting op aardgas te verhogen en die op elektriciteit iets te verlagen. Ook in die varianten worden warmtelevering, warmtepompen, zonneboilers en energiebesparende maatregelen zoals isolatie, aantrekkelijker. Dat blijkt uit de studie die de titel Verschuivingen Energiebelasting draagt.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














