© Werner Lerooy | Dreamstime.com
25 juni 2024

Solar & Roof-project leidt in Brussel tot 9 nieuwe daken met zonnepanelen

Netbeheerder Sibelga meldt dat via het Solar & Roof-project van RenoClick afgelopen kalenderjaar 9 daken van zonnepanelen zijn voorzien, goed voor een vermogen van 646 kilowattpiek.

Het Solar & Roof-project combineert de renovatie en isolatie van een dak met de plaatsing van zonnepanelen. Afgelopen jaar werd het eerste gebouw aangepakt.

13.000 zonnepanelen
Dat gebouw behoort toe aan CityDev. ‘We werken al bijna 5 jaar samen met Sibelga om pv-panelen te installeren op onze gebouwen in Brussel’, vertelt Urbain Ullmann, coördinator van de unit Leefmilieu bij CityDev. ‘Het programma RenoClick Solar & Roof verlicht het werk voor onze teams. Daarnaast hoeven we ook niet zelf de overheidsopdrachten te beheren, wat de administratieve procedures inkort. Verder kunnen we ook rekenen op de technische expertise van Sibelga. Dat draagt bij aan de ontwikkeling van zonne-energie. Voor CityDev, en voor het Brusselse gewest in het algemeen.’

In 2023 ging Sibelga ook door met het plaatsen van zonnepanelen bij de Maatschappij voor het Intercommunaal Vervoer te Brussel (MIVB). Het is de bedoeling de stelplaatsen en gebouwen van de MIVB grotendeels van zonnepanelen te voorzien. Er zijn al 3 stelplaatsen met zonnepanelen uitgerust en 2 werven zijn aan de gang. De MIVB heeft een potentieel van een 10-tal bijkomende sites die nog uitgerust moeten worden. Dat komt neer op een oppervlakte waarop meer dan 13.000 zonnepanelen kunnen komen in het hele Brusselse Gewest.

116 gebouwen
Uit de cijfers van Sibelga blijkt dat in 2023 het grootste vermogen aan zonnepanelen op openbare gebouwen is geplaatst in 3 jaar tijd. De openbare besturen die zich bij RenoClick aansloten, hebben deze zonnepanelen geplaatst met eigen middelen.

Zonne-energie*

2021

2022

2023

Aantal nieuwe zonnedaken op openbare gebouwen

9

0

9

Oppervlakte zonnepanelen (vierkante meter)

2.080

0

3.040

Geïnstalleerd vermogen (kilowattpiek)

442

0

645,82

* Via RenoClick en zijn voorganger SolarClick zijn in Brussel tot eind vorig jaar 116 openbare gebouwen van zonnepanelen voorzien.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.