© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
9 juni 2015

Essent: 'Zonnepanelen produceren 15 procent meer stroom in eerste 5 maanden 2015

Zonnepanelen hebben in de eerste 5 maanden van 2015 15 procent meer zonnestroom geproduceerd dan gemiddeld. Dit stelt energiebedrijf Essent op basis van de zonuren en globale instraling, gemeten door het KNMI.

In vergelijking met januari tot en met mei 2014 hebben zonnepanelen echter slechts 4 procent meer opgeleverd. In de eerste vijf maanden van dat jaar liet de zon zich 724 uur zien.   

In haar berekening is Essent uitgegaan van een gemiddelde zonnepaneleninstallatie van 10 zonnepanelen met elk een vermogen van 260 wattpiek, die samen onder ideale omstandigheden 2.288 kilowattuur zonne-energie per jaar opwekken. Een dergelijke installatie brengt normaal onder ideale omstandigheden de eerste 5 maanden van het jaar circa 198 euro op. Dit is gebaseerd op een stroomprijs van 22 eurocent per kilowattuur, inclusief btw en energiebelastingen. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.