© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
29 mei 2015

Amsterdamse Seaborough Research stelt baanbrekende led-tl-innovatie te hebben

Opnieuw meldt er zich een nieuwe speler voor de al relatief volle markt van led-tl. Het Amsterdamse Seaborough Research stelt een baanbrekende innovatie te presenteren. 'Dit is de heilige graal voor de tl-markt: een led-versie die op alle…

Opnieuw meldt er zich een nieuwe speler voor de al relatief volle markt van led-tl. Het Amsterdamse Seaborough Research stelt een baanbrekende innovatie te presenteren. 'Dit is de heilige graal voor de tl-markt: een led-versie die op alle infrastructuur werkt', aldus chairman Martijn van Rheenen over de oplossing van het Nederlandse bedrijf waarmee iedere tl-buis zonder problemen vervangen zou kunnen worden door een buis met led-lampjes. 'Dat zal een disruptie gaan veroorzaken waar sommige partijen gebruik van zullen maken en waar andere door worden getroffen.'

Een stukje technologie in de uiteindes van Seaborough's led-tl-buis 'voelt' om welk type ballast het gaat en past zich daar op aan. 'De heersende overtuiging was lange tijd dat dat onmogelijk was, maar we hebben die noot gekraakt', aldus Berry Kock, senior advisor voor het technologiebedrijf. Prototypes liggen inmiddels klaar en de patenten zijn gepubliceerd.

Logischerwijs zijn er ook al kritische geluiden te horen. 'Het zou heel knap zijn. We kennen die verhalen', zegt Rob van Heur van onderzoek- en adviescentrum Laborelec. Het grote probleem is volgens hem dat tl-armaturen simpelweg niet gemaakt zijn voor led. Het belangrijkste bezwaar bij het zogeheten retrofitten is dat led-lampen zo koel mogelijk moeten blijven, in tegenstelling tot tl-buizen, die een hogere optimale werkingstemperatuur hebben. Bijgevolg kun je tl-buizen van bijvoorbeeld 58 watt vervangen door led-buizen van hooguit 25 a 30 watt. 'Een afname van het energiegebruik, gaat in veel gevallen ook gepaard met een afname van het lichtniveau', aldus Van Heur.

Begin juni gaat het management van Seaborough op reis, in eerste instantie naar Azie, om te zoeken naar strategische partners die op de korte termijn kunnen gaan produceren. Maar ook in Noord-Amerika of in Eindhoven kan een samenwerking worden gevonden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.