Waternet daagt marktpartijen uit om te komen tot vernieuwende pv-concepten voor waterbassins
Circa 40 procent van het elektriciteitsverbruik van afvalwaterzuiveringen kan worden opgewekt met behulp van pv-systemen boven de bassins. Waternet zoekt partijen die oplossingen kunnen realiseren.
In het eerste jaar kan een van de nieuwe pv-concepten kunnen in een pilot getest worden. De kosteneffectieve pv-oplossingen die Waternet zoekt, mogen logischerwijs de bedrijfsvoering niet hinderen. Waternet is namens het waterschap Amstel, Gooi en Vecht en de gemeente Amsterdam verantwoordelijk voor het zuiveren van afvalwater, het maken van drinkwater en het op peil en schoon houden van oppervlaktewater.
Met haar oproep voor pv-oplossingen wil Waternet de vraag voorleggen aan creatieve en vernieuwende marktpartijen. Bovendien is de organisatie op zoek naar geschikte leveranciers die de pilot kunnen realiseren. Geïnteresseerde partijen kunnen vrijblijvend contact opnemen en krijgen per e-mail een vraagspecificatie toegestuurd. De reacties worden meegenomen bij de selectie van een beperkt aantal partijen die vervolgens gevraagd wordt via een onderhandse aanbesteding een aanbieding te doen voor de pilot. Reacties op de vraagspecificatie wil Waternet eind mei 2015 beoordelen.
Voor toezending van een vraagspecificatie worden geïnteresseerden uitgenodigd om per e-mail contact op te nemen met Joost Frankfoorder.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.
















