logo
© Solarge
© Solarge
31 juli 2023

Solarge laat zonnepanelen beoordelen voor wereldwijd ecolabel EPEAT for Solar

De Ultra Low-Carbon Solar Alliance meldt dat 3 fabrikanten – waaronder Solarge – hun zonnepanelen gaan laten certificeren volgens de criteria van het ‘EPEAT for Solar’-label van de Global Electronics Council.

De Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) stelt inkopers in staat voor ‘groenere elektronica’ te kiezen. Het waarderingssysteem wordt onder andere gebruikt door de overheid, energieproducenten en grote techondernemingen in Amerika, maar ook daarbuiten.

Eerste fabrikant
De leden van de Ultra Low-Carbon Solar Alliance die de EPEAT-registratie nastreven, zijn Qcell, Solarge en First Solar. Die laatste liet zijn producten in 2020 al certificeren, maar wil dit nu opnieuw doen omdat de criteria zijn aangescherpt. Het behalen van het EPEAT for Solar-ecolabel toont aan dat een bedrijf zich inzet voor duurzame productie, koolstofarme toeleveringsketens en productietechnologieën.

‘Wij zijn er trots op de eerste fabrikant van zonne-energie te zijn die zijn producten in EPEAT heeft laten registreren en we zijn vastbesloten om te voldoen aan de nieuwe criteria voor ultra-koolstofarme zonne-energie’, stelt Samantha Sloan, vicepresident Beleid, Duurzaamheid en Marketing bij First Solar. ‘Geloofwaardige ecolabels op basis van de levenscyclus – zoals EPEAT – maken het voor ontwikkelaars, investeerders en eindgebruikers van zonne-energie gemakkelijker om milieuvriendelijke producten van maatschappelijk verantwoorde bedrijven te identificeren.’

Nationale Milieudatabase
‘Wij zijn blij een van de eerste fabrikanten te zijn die pv-producten in EPEAT zal registreren’, aldus technisch directeur Gerard de Leede van Solarge. ‘Hoewel onze zonnepanelen in Nederland de hoogste score hebben gekregen in de Nationale Milieudatabase, zijn we er sterk van overtuigd dat internationale normen vereist zijn voor maatschappelijk verantwoorde producten.’

De Ultra Low-Carbon Solar Alliance verwacht dat komend jaar nog meer leden van de alliantie zullen beginnen met het EPEAT-registratieproces. De EPEAT-conforme zonnepanelen zullen naar verwachting in de tweede helft van 2023 worden opgenomen in het EPEAT for Solar-register en in de loop van de tijd zullen er meer zonnepanelen worden toegevoegd.

Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten