Nederland heeft primeur met LG's nieuwe zonnepaneel LG NeON2black
Het was misschien niet iedereen opgevallen, maar wie tijdens de vakbeurs Solar Solutions goed keek op de stand van SolarClarity, vond er een internationale primeur: de LG NeON2black.
Het zonnepaneel met een vermogen van 300 wattpiek dat pas officieel gelanceerd wordt op de Intersolar in München beleefde dan ook in Nederland haar officiële primeur. Het LG-zonnepaneel is overigens wel pas vanaf het derde kwartaal leverbaar.
Op de stand van SolarClarity waren overigens nog meer primeurs te bewonderen, onder meer van Trina Solar en BenQ. BenQ toonde haar nieuwste zonnepaneel met een module-efficiency (285 wattpiek) van 17,7 procent. Het is echter niet de efficiency die het meest opvallend is, maar het lichte gewicht. Het zonnepaneel weegt - mede door het toepassen van PBC in plaats van glas - slechts 10,5 kilogram.
Trina Solar stelde tenslotte haar nieuwe zonnepaneel met achterzijdecontactcellen tentoon. Het zonnepaneel is uitgerust met zonnecellen die een efficiency kennen van 21,5 procent.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














