logo
© Rolls-Royce Power Systems
© Rolls-Royce Power Systems
16 mei 2023

Rolls-Royce Power Systems breidt Dordtse locatie voor assemblage batterijen uit

SemperPower neemt deze zomer Castor in gebruik, de grootste batterij van Nederland. Leverancier is Rolls-Royce Power Systems dat zich hiermee manifesteert als een belangrijke speler in Nederland.

Gelijktijdig investeert het bedrijf volop in lokale engineering, testing en assemblage in Dordrecht. ‘Onze ambities zijn groot’, aldus Tom Kuiper en Jan Pieter Nieuwstad van Rolls-Royce Power Systems. Het Duitse Rolls-Royce Power Systems richt zich op allerhande vormen van energievoorziening, zowel voor statische als mobiele toepassingen. Zo is het bedrijf onder meer actief in de industrie, transport, tuinbouw en scheepvaart. De oplossingen die het biedt, omvatten motoren, voortstuwings- en aandrijfsystemen en gedistribueerde energieoplossingen.

Flinke omslag
Nieuwstad werkt als manager Sales & Engineering bij het bedrijfsonderdeel Rolls-Royce Solutions Benelux dat zijn thuisbasis in Dordrecht heeft. ‘Wij komen uit een traditioneel fossiel verleden, dat van benzine, diesel en gas. Een paar jaar geleden is er echter een flinke omslag in gang gezet. De toekomst is aan hernieuwbare energie. Hoe kunnen wij samen met onze klanten de weg naar een netto nul-uitstoot van broeikasgassen inslaan? Dat was de vraag die we onszelf stelden. Een belangrijk deel van het antwoord is het gebruik van nieuwe brandstoffen, en daar dus onze innovatie op in te richten. Denk daarbij voor de langere termijn ook aan groene waterstof. Daarnaast vormen batterijen een belangrijke oplossing.’

Microgrid-oplossingen
Een batterij is geen motor. In die zin stapte Rolls-Royce Power Systems in een geheel nieuw technologisch domein. Het opslaan van stroom is echter wel een belangrijk puzzelstuk voor de integratie van hernieuwbare-energiebronnen in het energiesysteem, onderstreept Nieuwstad. Hij geeft tevens aan dat vanuit het perspectief van Rolls-Royce de combinatie van schonere motoren en een batterij als energiebron kansrijk is om klanten 24/7 beschikbaarheid van – zo duurzaam mogelijke – energie te garanderen. Daarvoor moeten die producten samenkomen in een integraal systeem, een microgrid-oplossing met slimme besturings- en energietechniek.

In eigen huis
Rolls-Royce maakt noch batterijcellen noch batterijpacks, verduidelijkt businessdevelopment- manager Tom Kuiper. Er zijn ook geen plannen om dat op korte termijn te gaan doen. Het bedrijf koopt die producten in China, en focust zich als een turnkeypartner op engineering, procurement en construction (epc). ‘Tegelijkertijd is het van groot belang om alle benodigde kennis over batterijopslagsystemen in eigen huis te hebben, zowel wat betreft hardware als software. We ontwerpen, bouwen en onderhouden deze zelf, ook als standalone-oplossingen, bijvoorbeeld batterijen die ingezet worden voor de energiehandel en flexdiensten. Daarbij kunnen we bouwen op een enorme ervaring in het managen van uitdagende projecten.’

Lees het volledige artikel hieronder in de mei 2023-editie van Storage Magazine.

Deel dit artikel:
In samenwerking met
storage_magazine_logo

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten