logo
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
11 april 2023

Provincie verlengt subsidieregeling ‘Brabant geeft energie’

De provincie Noord-Brabant verlengt de subsidieregeling ‘Brabant geeft Energie’ tot 1 november. 8 samenwerkingen hebben al subsidie ontvangen voor hun projecten, waarmee zij de energietransitie versnellen.

Om in aanmerking te komen voor de subsidie moeten de projecten innovatief, opschaalbaar, deelbaar en enthousiasmerend voor Brabanders zijn en moeten er meerdere partijen actief betrokken zijn. Het gaat bijvoorbeeld om innovatieve projecten die bijdragen aan vernieuwing dan wel verbetering van het proces, het product of de dienst.

200.000 euro
Reguliere verduurzamingsmaatregelen zoals, dak-, vloer-, gevel- en spouwmuurisolatie en zonnepanelen komen niet in aanmerking voor deze subsidieregeling.

Het bedrag dat in totaal beschikbaar is voor de subsidie is 200.000. De provincie draagt maximaal 50 procent van de kosten van een project, met een maximumbijdrage tot 25.000 euro. De subsidie wordt alleen toegekend als er geen sprake is van een andere subsidie vanuit een provinciale subsidieregeling. Zowel privaatrechtelijke als publiekrechtelijke personen kunnen aanvragen indienen bij het subsidiebureau van de provincie.

Solar Meet
De volgende projecten hebben eerder al subsidie ontvangen:

  • Stavergadertafels met wifi voor buiten (Solar Meet) van ontwerpbureau Fix.
  • Het ontwikkelen van een kunststof zonneboilervat van Greenwater Solar.
  • Het creëren van een energiegemeenschap van ondernemers en agrariërs en een energiehandelsplatvorm van Energieneutraal Majoppeveld van Ondernemersvereniging Majoppeveld.
  • Het dynamisch aansturen van een omvormer – power optimising system – van V.E.D.S..
  • Het uitrollen van een Energiehandelsplatform en het creëren van een businesscase voor lichtgewicht zon op dak op een 5-tal pilotlocaties door de Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij (BOM).
  • Een coöperatie van 14 energiecoöperaties voor lokale participatie in Hart van Brabant.
  • De mobiele zonne-unit (duurzaam irrigatiesysteem) van Agriper.
  • Een high performance collector-systeem voor bedrijfsmatige en industriële toepassing met zonthermie van OSJO.
Deel dit artikel:

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Ja, ik wil de nieuwsbrief ontvangen en heb de privacy policy gelezen.

Laatste Nieuws

Bekijk al het nieuws

Meest gelezen

Producten