© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
23 februari 2015

Ook Tennet in ban van zonsverduistering, zonnepanelenopbrengst valt tijdelijk terug met 34.000 megawatt

Op vrijdag 20 maart 2015, tussen 09:30 en 11:48 uur, vindt in Noordwest-Europa een gedeeltelijke zonsverduistering plaats. Netbeheerders maken zich grote zorgen omdat dan de zonnestroomproductie wegvalt.

Tegelijkertijd neemt tijdens de zonsverduistering de stroomvraag toe. De Europese netbeheerders zijn dan ook in opperste staat van paraatheid voor de zonsverduistering. In Nederland zal tijdens de zonsverduistering een verlies van vijfhonderd megawatt kennen, maar omdat het hele Europese elektriciteitsnet met elkaar verbonden is en de zonsverduistering overal tegelijkertijd plaatsvindt, heeft de Europa-brede uitval van 34.000 megawatt effect op de gehele Europese balanshandhaving.

Europese Transmission System Operators oftewel TSO's, oftewel netbeheerders, hebben met elkaar afspraken gemaakt om de balanshandhaving nauwkeurig in de gaten te houden. Ieder land is daarbij zelf verantwoordelijk voor het nemen van de nodige maatregelen zoals de inkoop van extra vermogen of afspraken met producenten voor mogelijke afschakeling. Daarnaast staan de Europese TSO's voor en tijdens de eclips voortdurend met elkaar in contact om elkaar te helpen waar nodig.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.