© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
29 november 2022

NEN vraagt medewerking aan norm voor Garantie van Oorsprong van energie

Normalisatie-instituut NEN vraagt marktpartijen om hun medewerking aan een norm voor Garantie van Oorsprong van energie. Binnenkort wordt een publieke commentaarronde geopend.

Een Europese standaardisatiegroep werkt al geruime tijd aan de herziening van de Garantie van Oorsprong (GvO)-norm NEN-EN 16325 ‘Guarantees of Origin related to energy - Guarantees of Origin for Electricity en haar uitbreiding naast elektriciteit naar gassen, inclusief waterstof en warmte en koude. Tijdens de commentaarronde die binnenkort start, kan iedere stakeholder zijn mening geven. 

Europees stelsel
Nederland heeft binnen de normeringsgroep de voorzitter en het secretariaat geleverd. NEN-EN 16325 zal de basis vormen van het Europees stelsel voor Garanties van Oorsprong. De juridische basis wordt gelegd in de Renewable Energy Directive (RED) II-richtlijn, die deze norm aanwijst als de standaard waaraan het Europees stelsel voor Garanties van Oorsprong moet voldoen. De norm omvat de bouwstenen voor een betrouwbaar systeem van Garanties van Oorsprong.

Het doel van het systeem is om de kenmerken van een megawattuur aan energie bij de productiefase en de consumptiefase te registreren; een zogenaamd boek-en-claimsysteem. Op deze manier geeft het systeem de eindgebruikers inzicht in de oorsprong van de aan hen geleverde energie en stelt hen daarmee in staat te kiezen voor energie uit hernieuwbare bronnen. De norm raakt aan de usercase en systeemgrenzen een Garantie van Oorsprong. In de huidige versie van de concept-standaard staat beschreven hoe en wie een Garantie van Oorsprong kan afboeken. Een belangrijk discussiepunt is het gebruik van waterstof-Garanties van Oorsprong door een  aardgas (blend)-verbruiker verbonden aan het gasnet.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.