© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
25 oktober 2022

Record Amerikaanse energieopslagmarkt: kwartaalgroei van 3.402 megawattuur

De Amerikaanse energieopslagmarkt heeft in het tweede kwartaal van 2022 een nieuw record gevestigd met een installatieniveau van 2.608 megawattuur op utiliteitsschaal.

Wood Mackenzie stelt in de nieuwste editie van het US Energy Storage Monitor-rapport – opgesteld in samenwerking met de American Clean Power Association (ACP) – dat de recordgroei vooral gedreven wordt door Texas. De staat leverde een bijdrage van 60 procent aan de in dit kwartaal geïnstalleerde capaciteit.

Per marktsegment
Enkel de C&I-markt kende in het tweede kwartaal ten opzichte van vorig jaar een krimp, zoals te zien in onderstaande tabel die het geïnstalleerd vermogen en de daarmee gemoeide opslagcapaciteit per marktsegment toont.

Marktsegment

Q2-2021

Q2-2022

Utiliteit

375 megawatt
1.102 megawattuur

1.170 megawatt
2.608 megawattuur

Commercieel & Industrieel (C&I)

34,4 megawatt
60,1 megawattuur

26,3 megawatt
59,4 megawattuur

Residentieel

92 megawatt
216,7 megawattuur

154 megawatt
375,0 megawattuur

Vertragingen
‘Ondanks de indrukwekkende groei, blijft de pijplijn voor energieopslag op het Amerikaanse elektriciteitsnet tot in 2023 en daarna te maken krijgen met voortschrijdende vertragingen’, vertelt Vanessa Witte, senior analist bij Wood Mackenzie's energieopslagteam. ‘Meer dan 1,1 gigawatt aan projecten die oorspronkelijk gepland waren om in het tweede kwartaal online te komen, werden vertraagd of geannuleerd, hoewel 61 procent van deze capaciteit nog steeds gepland staat om in het derde en vierde kwartaal van 2022 online te komen. Problemen met de toeleveringsketen, transportvertragingen en problemen met de interconnectiewachtrijen waren de belangrijkste oorzaken van vertragingen in de commerciële operatiedatum voor veel projecten.’

Jason Burwen, Vice President of Energy Storage bij ACP: ‘Er wordt nu regelmatig meer dan 1 gigawatt aan energieopslagsystemen geïnstalleerd per kwartaal. Het feit dat Texas dit kwartaal Californië inhaalt, wijst erop dat opwekkers en netbeheerders in alle regio's in toenemende mate afhankelijk zijn van energieopslag. In combinatie met de nieuw beschikbare heffingskortingen uit de Inflation Reduction Act, is de vraag voor investeerders en netbeheerders nu niet of ze energieopslag moeten inzetten, maar hoeveel opslag ze moeten inzetten – en hoe snel.’

Woningen
Ook de verkoop van energieopslagsystemen voor woningen beleefde het sterkste kwartaal tot nu toe met 375 megawattuur aan nieuwe opslagcapaciteit, waarmee het vorige kwartaalrecord van 334,1 megawattuur aan thuisbatterijen in het eerste kwartaal van 2022 werd verbroken.

Dit terwijl aanhoudende tekorten en stijgende prijzen de uitrol van batterijen hebben belemmerd. Tegelijkertijd voegen steeds meer zonnepaneelinstallateurs batterijen aan hun productportfolio toe.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.