© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
6 januari 2015

Daltonschool Sint Joris heeft tijdens kerstreces 117 zonnepanelen en led-verlichting laten plaatsen

Daltonschool Sint Joris in Borculo heeft tijdens het kerstreces op basis van met het bedrijf Slim opgewekt ontwikkelde plannen 117 zonnepanelen laten plaatsen. Hiermee wordt in de volledige stroombehoefte voorzien.

Bovendien zijn in de school alle tl-lampen vervangen door led-verlichting. Door de zonnepanelen en led-verlichting wordt jaarlijks twintigduizend kilogram CO2-uitstoot voorkomen.

'Om het begrip duurzaamheid begrijpelijk te maken voor kinderen, heeft Slim opgewekt een uniek monito- ringscherm ontwikkeld dat in hal komt te hangen en waarop elke dag te zien is hoeveel stroom we opwekken. Door dit te vertalen naar hoeveel kopjes thee gezet kunnen worden, of hoe lang het smartboard kan worden gebruikt, krijgen kinderen een gevoel bij de opgewekte energie', aldus de school in haar nieuwsbrief.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.