© Sheila Fitzgerald | Dreamstime.com
25 april 2022

Tesla: verkoop zonnepanelen gehalveerd door tekorten, verkoop batterijen bijna verdubbeld

Tesla meldt dat de verkopen van zonnepanelen in het eerste kwartaal nagenoeg gehalveerd zijn. De Amerikaanse fabrikant verkocht 48 procent minder zonnepanelen, terwijl de verkoop van batterijen wel groeide.

De vermindering van de verkopen werd volgens de Amerikaanse fabrikant veroorzaakt door vertragingen bij de import van bepaalde componenten.

Chips
‘De energiesector wordt nog steeds zwaarder getroffen door de macro-economische omstandigheden dan de automobielsector’, stelt Zach Kirkhorn, chief financial officer van Tesla. ‘Onze energieopslagproducten kampen bijvoorbeeld met een tekort aan chips. Nieuwe importprocessen hebben de levering van bepaalde componenten voor onze zonne-energiesystemen beïnvloed, wat tot uiting komt in onze verkopen voor het eerste kwartaal.’

Solar roof
Tegelijkertijd meldt Tesla dat de installatie van zijn zonnedakpannen Solar Roof ten opzichte van vorig jaar wel weer gegroeid zijn.

Topman Elon Musk: ‘We verwachten de tekorten aan onderdelen aan te kunnen pakken en dat de verkopen van batterijen en zonnepanelen dit jaar gewoon zullen groeien. Ik ben eigenlijk nog nooit zo optimistisch of enthousiast geweest over de toekomst van Tesla als nu.’

48 megawattpiek
De verkopen van zonnepanelen per kwartaal, uitgedrukt in megawattpiek, zijn in onderstaande tabel te zien. 

Zonnepanelen

2020

2021

2022

Eerste kwartaal 

35 

92 

48

Tweede kwartaal 

27 

85 

 

Derde kwartaal 

57 

83 

 

Vierde kwartaal 

86 

85 

 

Totaal

205 

345 

 

Batterijen
De verkopen van energieopslagsystemen per kwartaal, uitgedrukt in megawattuur, zijn in onderstaande tabel te zien. ‘De verkopen van energieopslagsystemen groeiden met 90 procent, voornamelijk dankzij de Powerwall. Aangezien de vraag aanzienlijk hoger is dan de productiecapaciteit werd de groei beperkt door aanhoudende uitdagingen in onze toeleveringsketen. We zijn bezig met het opvoeren van de productie in een speciale Megapack-fabriek om aan de groeiende vraag te voldoen.’

Energieopslag

2020

2021

2021

Eerste kwartaal 

260 

445 

846

Tweede kwartaal 

419 

1.274 

 

Derde kwartaal 

759 

1.295 

 

Vierde kwartaal 

1.584 

978 

 

Totaal

3.022 

3.992 

 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.