© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
16 maart 2021

TenneT breekt records: hoogste leveringszekerheid én hoogste investeringen

Coronacrisis of niet, 2020 gaat voor TenneT de boeken in als een recordjaar. Nog nooit investeerde de hoogspanningsnetbeheerder zoveel geld en de leveringszekerheid was met 99,9999 procent hoger dan ooit.

TenneT deed in 2020 voor een recordbedrag van 3,4 miljard euro aan investeringen, wat het bedrijf tot een van de grootste investeerders in de energietransitie van Europa maakt. De omzet van TenneT steeg afgelopen jaar met 9 procent tot 4,45 miljard euro. Van de 3,4 miljard euro aan investeringen was 1,3 miljard euro gerelateerd aan projecten in Nederland en 2,1 miljard euro aan projecten in Duitsland. Tegelijkertijd bereikte TenneT het hoogste niveau van leveringszekerheid van de afgelopen 5 jaar.

Personeelsbestand 30 procent uitbreiden
In de periode 2020-21 breidt TenneT zijn personeelsbestand met 30 procent uit om het toenemend werkvolume op te vangen. ‘We hebben nieuwe records gevestigd op het gebied van leveringszekerheid en investeringen en de daarbij behorende financiering en middelen. Nu zijn we klaar voor een decennium vol uitdagingen. Wij zijn de enige grensoverschrijdende hoogspanningsnetbeheerder (tso) in Europa, stevig verankerd in Noordwest-Europa met unieke toegang tot een enorme hoeveelheid windenergie uit de Noordzee. Als zodanig speelt TenneT een sleutelrol in de groeiende Europese samenwerking die nodig is om de overgang naar een emissievrije wereld te faciliteren. Dit vereist nieuwe concepten, nieuwe partnerschappen en snelle actie om een meer geïntegreerd en betaalbaar Europees energiesysteem te creëren’,  aldus Manon van Beek, chief executive officer van TenneT.

Multifunctionele interconnector
Het potentieel van de Noordzee, met een geschatte windcapaciteit van 300 gigawatt in 2050, wakkert volgens TenneT nieuwe samenwerking tussen buurlanden aan. TenneT en National Grid Ventures onderzoeken de ontwikkeling van een multifunctionele interconnector om tot 4 gigawatt aan Britse en Nederlandse offshorewindparken tegelijk aan te sluiten op de elektriciteitssystemen van beide naties. In nauwe samenwerking met de Duitse, Nederlandse en Deense regeringen onderzoekt TenneT ook een gezamenlijke energiehub in de Noordzee die met deze 3 landen wordt verbonden.

Het grote potentieel van wind op zee vraagt volgens de hoogspanningsnetbeheerder om omvangrijke netuitbreidingen en -versterkingen op land. Samen met een toename van wind- en zonne-energieprojecten op land zijn er in 2020 42 lopende grote projecten afgerond. Na jaren van voorbereiding is TenneT begonnen met de aanleg van 2 nieuwe 380-kilovolt-elektriciteitssnelwegen in het noorden van Nederland en in Zeeland. In Duitsland nam TenneT een belangrijke verbinding in het noorden in gebruik, waarmee duurzame energie naar Denemarken kan worden getransporteerd. Ook werden verdere stappen gezet in een van Europa’s grootste onshoreprojecten, de SuedLink-verbinding, die duurzame energie van de Noordzee naar verbruikscentra in Zuid-Duitsland moet transporteren.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.