Doorstart ISSOL: nieuwe koers en werken aan pv-daktegels
In het najaar van 2019 viel het doek voor architectonisch bipv-bedrijf ISSOL. Inmiddels heeft de fabrikant van zonneglas de productie echter hervat.
Olivier Demeijer, de huidige managing director, investeerde samen met 4 financiële partners 1 miljoen euro om het bedrijf weer overeind te helpen. ‘We maken een frisse nieuwe start. Daarbij kapitaliseren we op de door ons opgebouwde expertise en marktpositie. Tegelijkertijd bouwen we aan een ISSOL 2.0, bijvoorbeeld wat betreft ons productieproces, onze producten en onze marktbenadering.’
‘Over de kwaliteit van de producten en de projecten van ISSOL is weinig discussie mogelijk’, stelt Demeijer. ‘De standaard is hoog. Toch zat het bedrijf al jaren in de rode cijfers. De focus lag op het creëren en realiseren van complexe unieke ontwerpen voor uitzonderlijke constructies, vaak in samenwerking met beroemde hedendaagse ontwerpers. De investeringen in R&D waren hoog, maar er werd geen massa gedraaid. Daarnaast was het management topzwaar. Op een gegeven moment waren de verliezen uit het verleden niet meer goed te maken. Er was 1 kapitein op het schip nodig en die moest de koers verleggen. Dat ben ik geworden. Ik ken de wereld van glasproducenten en de toepassingen in gebouwen. Ik zag iets heel moois in dit bedrijf; innovatiekracht en veel praktische expertise. Bipv heeft bovendien de toekomst. Daarom ben ik erin gestapt.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















