- Ruim 200.000 eigenaren van zonnepanelen in Vlaanderen krijgen geen compensatie
- Hoogte compensatie Vlaamse eigenaren van zonnepanelen bekend: maximaal 4.360 euro terug
- SolarCare: opbrengst zonnepanelen in 2020 gestegen naar 0,94 kilowattuur per wattpiek
- Veritec en ROC Midden Nederland starten opleiding tot monteur zonnepanelen
- China installeert in 1 maand tijd 23,3 gigawattpiek zonnepanelen
- PvdA: onderzoek subsidie voor uitrol zonnepanelen in Caribisch Nederland
- Ook SGP stelt Kamervragen over opkopen zonneparken door buitenlandse investeerders
- ASTER: aanbesteding huisvestingsmaatschappijen voor zonnepanelen wel voor kleinere installateurs
Haagse fabrikant van zonnepanelen Exasun haalt 5 miljoen euro kapitaal op
De Nederlandse fabrikant van zonnepanelen Exasun heeft in een nieuwe investeringsronde ruim 5 miljoen euro kapitaal opgehaald om de volgende opschalingsfase vorm te kunnen gaan geven.
De investeerders en het management stellen ondanks de coronacrisis voldoende vertrouwen te hebben dat het bedrijf op korte termijn ‘voorspoedige stappen in de markt kan zetten’.
Productieproces automatiseren
Logischerwijs wordt ook Exasun geraakt door de uitbraak van het coronavirus. Het bedrijf stelde eerder tegenover de redactie van Solar Magazine dat de productie van zonnepanelen in zijn fabriek in Den Haag in april weer op niveau zal zijn. Deze ligt momenteel grotendeels stil door het coronavirus en het bedrijf maakt dan ook gebruik van werktijdverkorting.
Exasun zet de nieuwe investering in om de organisatie te versterken, het productieproces verder te automatiseren en optimaliseren, en de bekendheid en zichtbaarheid in Nederland en de rest van Europa te vergroten.
Seriematige toepassingen
Voor zowel de nieuwbouw als renovatie van bestaande huizen levert Exasun dakoplossingen waarin zonnepanelen zijn geïntegreerd (bipv). De fabrikant stelt dat het een oplossing is waar een grote behoefte aan is bij architecten, stedenbouwkundigen, ontwikkelaars, bouwers en woningbouwcorporaties.
De eerste seriematige toepassingen in bouwprojecten zijn afgelopen jaar uitgevoerd. De zonnedaken kunnen volgens het bedrijf kostprijstechnisch en qua energieopbrengst concurreren met de huidige daken in combinatie met standaardzonnepanelen.
De investering vindt plaats door bestaande aandeelhouders, waaronder ENERGIIQ – dat ook in 2018 investeerde – en 2 ‘hands-on’-investeerders: No Such Ventures en Dockpoint. Deze brengen naast kapitaal ook kennis en kunde mee en zullen het Exasun-team gaan ondersteunen in de volgende stap.