- Salderingsregeling: fouten in energierekening eigenaren zonnepanelen, Kamervragen CDA
- Vlaamse bedrijven vragen 390 keer subsidie aan voor zonnepanelen
- Tweede Kamer vraagt kabinet via motie om aansluiting bij EU-initiatief productie zonnepanelen
- Noord-Holland trekt 1,5 miljoen euro uit voor bedrijven die vol stroomnet ontlasten
- Nieuwe campagne netbeheerders wijst op verplichting om zonnepanelen te registreren
- Minister Demir: snelle terugverdientijd zonnepanelen rechtvaardigt halvering subsidie
- CBS: 2,1 procent van energie afkomstig van zonnepanelen en zonnecollectoren, aandeel hernieuwbaar daalt
- Klimaatministers akkoord met wetsvoorstellen: EU-doel 40 procent hernieuwbare energie stap dichterbij


CertiQ: in januari 56,8 megawattpiek zonnepanelen geïnstalleerd via SDE+
In de maand januari is er 56,8 megawattpiek aan zonnepanelen geïnstalleerd met subsidie uit de Stimuleringsregeling Duurzame Energie (SDE+). Dat blijkt uit cijfers van CertiQ.
In totaal beschikt Nederland per 1 februari 2020 volgens CertiQ over 21.431 zonnestroomprojecten die met SDE+-subsidie zijn gebouwd. Deze projecten zijn gezamenlijk goed voor een vermogen van 3.282,1 megawattpiek.
Meer geplaatst dan vorig jaar
In januari 2020 werden er 290 nieuwe projecten geregistreerd. Vorig jaar werd er in dezelfde maand – in januari 2019 – 51,1 megawattpiek aan zonnepanelen geplaatst, verdeeld over 252 projecten. Daarmee is er in de eerste maand van dit kalenderjaar 11 procent meer zonnepanelen via de SDE+-regeling geplaatst dan in dezelfde maand van het afgelopen kalenderjaar.
3 nieuwe zonnewarmteprojecten
In januari 2020 zijn er verder 3 nieuwe zonthermische systemen met SDE+-subsidie opgeleverd. Inmiddels zijn er via de SDE+-regeling 32 zonnewarmtesystemen gebouwd met een totaalvermogen van 44,23 megawattth.
De 3 in januari opgeleverde zonnewarmteprojecten kennen een gezamenlijk vermogen van 0,98 megawattth.
Deel dit bericht