© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
23 oktober 2019

Dutch Solar Quarterly: Canadian Solar, LG Solar, LONGi Solar, Suntech en Trina Solar in top 5

Canadian Solar, LG Solar, LONGi Solar, Suntech en Trina Solar hebben in Nederland het grootste aandeel in de markt voor zonnepanelen. Dit blijkt uit de nieuwste editie van de Dutch Solar Quarterly.

Onderzoeksbureau Dutch New Energy Research heeft voor de Dutch Solar Quarterly wederom een grootschalig onderzoek gedaan naar marktaandelen, populariteit van merken en kwaliteitsbeleving van producten die verkrijgbaar zijn op de Nederlandse zonne-energiemarkt. Het onderzoek is uitgevoerd onder groothandels, engineering- procurement- & construction-bedrijven (epc-bedrijven) en installateurs. Eerder dit jaar plaatsten installateurs Enphase, SMA en SolarEdge in de top 3 van omvormerfabrikanten als het gaat om kwaliteitsbeleving.

Meer competitief
‘Met deze nieuwe top 5 maken we voor het eerst inzichtelijk welke zonnepaneelfabrikanten het grootste marktaandeel hebben’, stelt Rolf Heynen, directeur van Dutch New Energy Research. ‘De genoemde producenten (red. op alfabetische volgorde) hebben in de eerste 6 maanden van 2019 op de Nederlandse markt het meeste zonnepanelen verkocht aan groothandels en epc-bedrijven. Uit ons onderzoek komt naar voren dat ten opzichte van de tweede helft van het vorige kalenderjaar de zonnepanelenmarkt nog competitiever is geworden.’

De nieuwste editie van de Dutch Solar Quarterly bevat zowel voor zonnepanelen als omvormers een overzicht van de marktaandelen van fabrikanten. Dutch New Energy Research heeft bovendien de kwaliteitsbeleving van deze 2 productgroepen onder installateurs onderzocht.

Forecast
Verder bevat de Dutch Solar Quarterly een epc-analyse en een forecast voor de ontwikkeling van de Nederlandse zonne-energiemarkt tot het kalenderjaar 2025. De 5-jarige voorspelling beschrijft de ontwikkeling van de residentiële en commerciële sector voor verschillende subsegmenten naar onder meer projectgrootte, regio, woningtype en grondgebonden versus dakgebonden pv-projecten.

Daarbij is er in samenwerking met Motivaction een onderzoek uitgevoerd naar de drijfveren en belemmeringen voor consumenten om in zonne-energie te investeren. In dit onderzoek komt ook een duidelijk antwoord naar voren op de vraag of consumenten bereid zijn zonnepanelen te huren of te leasen.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.