In Vlaanderen werd afgelopen maart een akkoord bereikt over de invoering van de digitale meter bij eigenaren van zonnepanelen. Uitgangsprincipe is dat zonnepaneeleigenaren 15 jaar lang het rendement mogen behouden van de huidige, terugdraaiende teller.
Geen deurwaarder of politie
Fluvius meldde eerder al dat Vlaamse eigenaren van zonnepanelen die de installatie van een digitale meter weigeren, niet hoeven te vrezen dat een deurwaarder of politie langskomt. Dat stelt Frank Vanbrabant van de Vlaamse netbeheerder Fluvius.
Fluvius plaatst alleen nog digitale meters. De oude, mechanische meters zijn niet meer beschikbaar. Via eerdere proefprojecten werden al 7.531 digitale meters geplaatst, waarvan 1.068 bij klanten met zonnepanelen. Tot 15 september kwamen daar 52.640 digitale meters bij, waarvan 7.348 stuks bij klanten met zonnepanelen.
516 weigeraars
Tot nu konden 516 digitale meters niet geplaatst worden, omdat de klant dit niet wenste. Dat is minder dan 1 procent van alle voorziene installaties. De Vlaamse overheid heeft de installatie van de digitale meter echter verplicht, deze kan niet geweigerd worden. Fluvius zal die klanten in de nabije toekomst dan ook opnieuw contacteren om hun concrete bezorgdheden en vragen te bespreken. Nadien legt de netbeheerder een nieuwe installatiedatum vast.
De maart 2025-editie van Solar Magazine is verschenen. Het tijdschrift bevat artikelen over de vakbeurs Solar Solutions Amsterdam, zonnecarports, het productteam circulaire zonnepanelen en de zakelijke zonnedakenmarkt.