© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 september 2019

Liander in beroep tegen boete voor te laat aansluiten Fastned

Liander heeft bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bezwaar aangetekend tegen de boete voor het overschrijden van de wettelijke termijn waarbinnen de netbeheerder klanten moet aansluiten.

ACM legde Liander begin augustus een boete op van 50.000 euro omdat Fastned niet binnen de wettelijke termijn van 18 weken op het elektriciteitsnet werd aangesloten.

Boetes en rechtszaken geen oplossing
Liander is van mening dat het voeren van rechtszaken en geschillen en het opleggen van boetes op geen enkele manier een oplossing biedt voor het maatschappelijke vraagstuk van het zeer grote tekort aan technici in Nederland.

Liander stelt te kampen met een groot tekort aan technici. Tegelijkertijd groeit het werkpakket van de netbeheerder snel door de energietransitie en groeiende economie. De netbeheerder breidt overal in zijn verzorgingsgebied het elektriciteitsnet uit, leidt al lange tijd extra monteurs op en zet al jaren in op innovaties om het net beter te benutten. Desondanks loopt de wachttijd voor klanten op. Liander stelt te betreuren dat de ACM in haar uitspraak voorbijgaat aan het maatschappelijk vraagstuk van het enorme tekort aan technici in Nederland.

Overigens heeft ACM de boete gematigd, omdat het in deze zaak gaat om 1 overtreding van de wettelijke aansluittermijn. Daarbij komt dat de gevraagde aansluiting inmiddels is gerealiseerd en dat niet gebleken zou zijn dat Fastned schade heeft geleden als gevolg van de vertraagde aansluiting.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.