© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
14 januari 2019

Oost NL eist lening terug van Lithium Werks na afblazen campusplannen

Oost NL verstrekte vanuit 3 fondsen een lening aan Lithium Werks. Oost NL hanteert het uitgangspunt dat, nu Lithium Werks zijn campusplannen afblaast, de lening zo snel mogelijk volledig wordt terugbetaald.

Lithium Werks heeft aangekondigd zijn activiteiten te splitsen in Lithium Werks (met focus op de Verenigde Staten en China) en Koolen Industries, dat focus heeft op Europa. Deze ontwikkelingen betekenen dat het ambitieniveau van de R&D-campus op Technology Base opnieuw moet worden bepaald. Samen met de provincie Overijssel, Universiteit Twente, de Regio Twente en de gemeente Enschede blijft Oost NL zich inzetten voor het thema energy storage en de campusontwikkeling.

Oost NL verstrekte vanuit 3 fondsen - Participatiefonds Oost NL, Innovatiefonds Overijssel en Innovatiefonds Twente - een lening aan Lithium Werks. Oost NL staat in contact met Lithium Werks over deze lening. Waarbij Oost NL het uitgangspunt hanteert dat nu Lithium Werks geen directe binding met de regio meer heeft, de lening zo snel mogelijk volledig wordt terugbetaald.

De Universiteit Twente werkt aan een energietransitiestrategie waar de plannen van Lithium Werks goed bij aansluiten. Lithium Werks is naar de Universiteit Twente gekomen vanwege zijn kennis van nanotechnologie op het gebied van nieuwe materialen en batterijtechnologie, artificial intelligence (AI) en ander softwareonderzoek. De huidige ontwikkelingen veranderen volgens Oost NL niets aan de strategie van de universiteit en inzet voor de maatschappelijke uitdagingen van een realistische energietransitie.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.