© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
18 oktober 2018

GVB krijgt groot zonnedak en gaat windstroom gebruiken

Vattenfall is vanaf 1 januari 2019 is de nieuwe energieleverancier van het Amsterdamse Vervoerbedrijf GVB. Het bedrijf gaat als onderdeel hiervan een groot zonnedak realiseren en windstroom leveren.

GVB is grootverbruiker van elektriciteit en wil vanaf 2025 klimaatneutraal zijn; het aanvullend vergroenen van het elektriciteitsverbruik is de volgende stap om dit te bereiken. Het bedrijf verbruikt net zoveel energie als 45.000 huishoudens in Amsterdam. Dat worden zelfs circa 55.000 huishoudens wanneer ook de elektrische bussen gaan rijden.

De looptijd van het contract met Vattenfall is 10 jaar en loopt tot en met eind december 2028. Het energiebedrijf won de aanbesteding die GVB afgelopen mei startte. De groene stroom komt voor 100 procent uit eigen land. Eén van de samenwerkingspunten tussen de bedrijven betreft de ontwikkeling van een zogenaamde ‘energy hub’. Het is de bedoeling dat pand van GVB een groot zonnedak krijgt. Verder zullen windmolens van onder meer het net gebouwde windpark Slufterdam specifiek voor GVB worden ingezet. Daarnaast zal in samenwerking met Vattenfall extra duurzame opwekcapaciteit worden gerealiseerd om in de energiebehoefte van GVB te voorzien

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.