© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 oktober 2018

Eerste van 15.000 zonnepanelen Volvo Car Gent geïnstalleerd

Eneco is gestart met het installeren van 15.000 zonnepanelen op de beschikbare daken van de bedrijfsgebouwen van Volvo Car Gent. Dat is meteen het grootste project van Eneco in België.

De autofabrikant kondigde in januari aan op zijn fabriek in Gent 60.000 zonnepanelen te willen plaatsen. De 15.000 zonnepanelen die nu al geplaatst worden zullen jaarlijks minimaal 5,4 procent van het totale elektriciteitsverbruik van de Gentse fabriek produceren, wat voor Volvo een besparing van minstens 200.000 euro op jaarbasis betekent. Met de investering wil Volvo tegemoetkomen aan zijn ambities om tegen 2025 volledig klimaatneutrale productie-activiteiten te hebben.

Via Eneco hebben de medewerkers van Volvo Car Gent de mogelijkheid om te participeren in het project via ‘crowdlending’. Als de medewerkers gedurende 6 jaar een beperkt bedrag uitlenen aan Eneco, krijgen ze een gegarandeerd bruto-rendement van 4 procent en krijgen ze na de verlooptijd hun initiële investering terug.

Volvo Car Gent en Eneco mikken op 1 miljoen euro opgehaald kapitaal via deze crowdlending. Bij Volvo in Gent werken 6.000 medewerkers, de minimuminleg is 250 euro.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.