© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
5 september 2018

Minister Wiebes wil salderingsregeling voor zonnepanelen 1 jaar verlengen

Minister Wiebes van Economische Zaken heeft tijdens het Algemeen Overleg Klimaat en Energie toegezegd de salderingsregeling met 1 jaar te willen verlengen (tot en met 2020) en in gesprek te gaan met het kabinet.

Het invoeren van de terugleversubsidie heeft meer tijd nodig dan men eerder verwachtte. De minister stelde tijdens het overleg hierover het volgende: 'Ik heb meerdere malen toegezegd om de huidige terugverdientijd van de salderingsregeling - 7 jaar - ook terug te laten komen in de terugleversubsidie. Het moet niet minder aantrekkelijk worden om zelf kleinschalig te gaan investeren in zonne-energie. Maar het is ook niet nodig om het meer aantrekkelijk te maken. Bij het voorbereiden van die terugleversubsidie begin ik er in alle eerlijkheid een hard hoofd in te krijgen dat 2020 haalbaar is. Ik heb daar grote zorgen over en begin steeds meer te denken dat we de bestaande salderingsregeling nog een jaar lang moeten doorzetten. Dat betekent dat er onder dezelfde voorwaarden door dezelfde mensen en door nieuwe toetreders een jaar langer gebruikgemaakt kan blijven worden van deze regeling. Het tijdsschema voor de opvolger zie ik namelijk steeds somberder in.'

Minister Wiebes meldde na doorvragen van GroenLinks-kamerlid Van der Lee het volgende: 'Voor een formeel besluit hierover (red. het verlengen van de salderingsregeling): dat doet het kabinet. Ik heb het in gang gezet om er met het kabinet over te spreken. Ik vind het ingewikkeld om spastisch te gaan zitten doen voor iets wat ik op mijn klompen aanvoel. Dan ben ik liever open zonder dat ik een geformaliseerd besluit te bieden heb.'

Hiermee geeft minister Wiebes aan te verwachten dat hij de salderingsregeling 1 jaar gaat verlengen en dat het kabinet met zijn voorstel om dit te doen in zal stemmen. Minister Wiebes heeft de Tweede Kamer eerder dit jaar per brief geïnformeerd dat de salderingsregeling voor zonnepanelen vervangen wordt door een terugleversubsidie. In 2020 zou de terugleversubsidie de huidige salderingsregeling moeten vervangen, waarbij jaarlijks van tevoren een subsidieplafond wordt vastgesteld. Voor gebruikers van de salderingsregeling komt er een soepele overgang.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.