Pure Energie bouwt kwekerij om tot zonnepark met 4.752 zonnepanelen
Pure Energie is bij een oude kwekerij in regio Gouda-Zoetermeer gestart met de bouw van een zonnepark van 4.752 zonnepanelen. Het zonnepark is bijzonder door de langgerekte vorm.
Op het terrein van Cees Lourier wordt de oude kwekerij momenteel omgebouwd. De totale pv-installatie is zo’n 760 meter lang en maximaal 38 meter breed. Vanwege de zachte ondergrond is er gekozen voor een lage opstelling van de zonnepanelen. ‘Het was een win-winsituatie’, vertelt Lourier. ‘Ik liep richting mijn pensioen en mijn bedrijf was niet meer zo rendabel. Geen collega wilde deze “pijpenla” hebben. Van daaruit bedacht ik het zonnepark.’
Met de gemeente Alphen en in samenwerking met Pure Energie sloot hij een zogenaamde ‘green deal’. Pure Energie investeerde een bedrag met zes nullen en ontvangt de opbrengst van de zonnepanelen. Cees Lourier ontvangt een vergoeding voor het gebruik van zijn grond. ‘Dat is mijn pensioen’, aldus Laurier.
De totale installatie gaat jaarlijks ongeveer 1,3 miljoen kilowattuur zonnestroom opwekken. Pure Energie verwacht het zonnepark eind september in gebruik te kunnen nemen. ‘De stroom uit dit project leveren wij aan onze klanten’, aldus Joost Posthuma, Hoofd Verkoop bij Pure Energie. ‘Als enige energieleverancier in Nederland leveren wij alleen wat we zelf opwekken. Alle stroom die wij verkopen, komt uit onze windmolens en zonnepanelen in Nederland, daar zijn we trots op.’
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















