© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
29 juni 2018

Nieuw gemeentebestuur Rotterdam: zonnepanelen voor gemeentelijk vastgoed

De partijen die de coalitie in Rotterdam gaan vormen, hebben hun coalitieakkoord ‘Nieuwe energie voor Rotterdam’ gepresenteerd. Daarbij is er ook aandacht voor zonne-energie in het bestuursakkoord.

Echter, lang niet alle zonne-energiewensen van coalitiepartijen D66 en GroenLinks die zij vooraf aan de verkiezingen uitspraken, zijn vervuld.

Volgens de coalitiepartijen – naast D66 en GroenLinks hebben ook VVD, PvdA, CDA en ChristenUnie-SGP zitting in het bestuur – is er nog ongelooflijk veel werk aan de winkel om te zorgen dat elke Rotterdammer een goed leven kan hebben en houden. ‘Grote ontwikkelingen als klimaatverandering en robotisering zijn steeds minder een ver-van-mijn-bed-show en maken mensen onzeker. We weten dat het ons geld gaat kosten om van Rotterdam een duurzame en schone stad te maken, wat hoognodig is. Er gaan soorten werk verdwijnen, maar we zien nog niet wat ervoor in de plaats komt’, aldus het coalitieakkoord.

Over zonne-energie schrijft men: ‘Rotterdammers merken de ontwikkeling naar een duurzame stad in eigen straat, buurt en wijk. Maar bovendien leveren zij met aanbrengen van isolatie en zonnepanelen op hun huis, door afval te scheiden of een auto te delen een belangrijke bijdrage aan de nieuwe energie voor Rotterdam. … Gemeentelijk vastgoed zoals kantoren, scholen, sport- en recreatielocaties, gaan we verduurzamen. De panden bieden volop ruimte voor zonnepanelen voor het opwekken van schone energie, groene daken of slimme dakbedekking die lucht zuivert. Via een tender zoeken we naar partners om deze daken daarvoor optimaal te kunnen benutten.’

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.