© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
30 januari 2018

JinkoSolar kondigt zonnepanelenfabriek in Amerika aan

JinkoSolar meldt met zijn Amerikaanse divisie een order voor de levering van 1,75 gigawattpiek zonnepanelen in de wacht te hebben gesleept. Om deze order uit te voeren gaat het in Amerika een modulefabriek openen.

Dat de aankondiging van de komst van de fabriek daags na de bekendmaking van Amerikaanse importheffingen voor buitenlandse zonnecellen en zonnepanelen volgt, is ongetwijfeld geen toeval. De Amerikaanse president Donald Trump heeft afgelopen week voor een periode van 4 jaar de invoering van een importheffing van 30 procent voor buitenlandse zonnecellen en zonnepanelen aangekondigd.

De overeenkomst voor de levering van 1,75 gigawattpiek aan zonnepanelen is met een Amerikaanse ‘counterparty’ gesloten. ‘Deze overeenkomst zal zorgen voor een consolidatie van ons marktleiderschap in Amerika’, aldus Nigel Cockroft, general manager van Jinko U.S..

Tegelijkertijd met het sluiten van de overeenkomst heeft de Amerikaanse divisie vanuit China via de raad van bestuur van JinkoSolar een machtiging gekregen om een ‘geavanceerde solar fabriek’ te bouwen. Het bedrijf meldt verder de behandeling van de import van zonnecellen en modules onder de Amerikaanse handelswetgeving ‘nauwlettend te volgen’.

Wereldwijd beschikt JinkoSolar (red. per 30 september 2017) over fabrieken voor 7 gigawattpiek aan waferproductie, 4,5 gigawattpiek aan zonnecellenproductie en 8 gigawattpiek aan zonnepanelen. 

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.