4 april 2014
Mexico neemt grootste zonnepark van Latijns-Amerika in gebruik
De president van Mexico, Enrique Peña Nieto, heeft het grootste zonnepark van Latijns-Amerika in werking gesteld. Aura Solar I gaat tweeëntachtig gigawattuur per jaar produceren en kent een vermogen van negenendertig megawatt. Er wordt voldoende…
De president van Mexico, Enrique Peña Nieto, heeft het grootste zonnepark van Latijns-Amerika in werking gesteld. Aura Solar I gaat tweeëntachtig gigawattuur per jaar produceren en kent een vermogen van negenendertig megawatt. Er wordt voldoende energie opgewekt voor circa tweederde van de bevolking van La Paz.
Het project is onderdeel van Mexico's ambitie om in 2024 vijfendertig procent van haar energiebehoefte duurzaam op te wekken. Het park is ontwikkeld door Gauss Energia. Volgens directeur Hector Olea zal het park 'de komst van nieuwe solar faciliteiten en een bijbehorende industrie in Mexico stimuleren'.
Het project is onderdeel van Mexico's ambitie om in 2024 vijfendertig procent van haar energiebehoefte duurzaam op te wekken. Het park is ontwikkeld door Gauss Energia. Volgens directeur Hector Olea zal het park 'de komst van nieuwe solar faciliteiten en een bijbehorende industrie in Mexico stimuleren'.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
27 okt 2026
Leverancier moet 8.750 euro terugbetalen voor thuisbatterij die nooit werd geleverd
27 okt 2026
Laatste subsidieronde SDE++ voor windmolens en zonnepanelen open, 8 miljard euro beschikbaar
27 okt 2026
Netbeheerders betalen marktpartijen tot 5 euro per maand voor slim thuisladen
27 okt 2026
Waakhond trekt harde grens: Belgisch noodplan tegen uitvallen stroomnet mag geen dagelijkse uitlaatklep worden
27 okt 2026
Netbeheerders zetten vaker noodcurtailment in, redispatch juist sterk afgenomen
Nieuwsbrief
Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Meest gelezen
23 okt 2026
Ministerie verduidelijkt: thuisbatterijen vallen buiten nieuwe landelijke regels voor energieopslagsystemen
Eigenaren en installateurs van thuisbatterijen hoeven onder het nieuwe wijzigingsbesluit voor energieopslagsystemen geen melding te doen of vergunning aan te vragen, ongeacht de opslagcapaciteit van de batterij.
26 okt 2026
Zonnepaneelbezitters passen stroomgebruik massaal aan in aanloop naar einde salderingsregeling
Enkele maanden voor het einde van de salderingsregeling komen zonnepaneelbezitters in actie. Inmiddels gebruikt 68 procent huishoudelijke apparaten bewust vaker als de zon schijnt, blijkt uit onderzoek van Essent.
26 okt 2026
Von der Leyen kondigt plan aan voor echte Europese energie-unie tegen hoge energiekosten
De Europese Commissie werkt aan een plan voor een echte Europese energie-unie om de hoge energiekosten aan te pakken. In december volgt een pakket dat kritieke afhankelijkheid van één leverancier moet tegengaan.
23 okt 2026
Na einde salderingsregeling maakt terugleververgoeding verschil van honderden euro’s per jaar voor zonnepaneeleigenaren
Als op 1 januari 2027 de salderingsregeling stopt, wordt de terugleververgoeding het doorslaggevende getal op de energierekening van zonnepaneelbezitters. Dat stelt het nieuwe platform Energievergelijkexpert.
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
September 2026
Bekijk alle magazines
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















