© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
4 november 2016

700 zonnepanelen maken nieuwe Albert Heijn XL tot energieleverende en meest duurzame Europese supermarkt

De Albert Heijn XL in Purmerend na een grondige renovatie de meest duurzame supermarkt van Europa. De 700 zonnepanelen zorgen ervoor dat de supermarkt energie levert in plaats van gebruikt.

Naast zonnepanelen is koude- en warmte-opslag, wordt alle restwarmte hergebruikt, is de winkel volledig voorzien van led-verlichting. Bovendien kent de verlichting tal van andere vernuftigheden. Zo is er bewegingsdetectie voor de verlichting, dimt de verlichting bij het vullen van de winkel na sluitingstijd en is ook de reclame verlichting in led uitgevoerd. De energie die overblijft deel de Albert Heijn XL met andere winkels, te weten de naastgelegen Etos en Gall & Gall.

Voor de consument verandert er ook het een en ander. Vers speelt een hoofdrol in de nieuwe Albert Heijn XL. Klanten zien door de hele winkel vernieuwende versconcepten zoals verse vis op ijs en een sappen- en yoghurtbar. De winkeltrip wordt volgens het supermarktconcern een beleving met de ‘choose it yourself’-concepten zoals kruiden plukken in de kruidentuin, schaal- en schelpdieren scheppen of je favoriete hagelslag samenstellen. Voor klanten zijn er verder laadpunten voor elektrische auto’s die gevoed worden door de 700 zonnepanelen op het dak.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.