LG Chem betreedt Amerikaanse markt voor thuisbatterijen
LG Chem, de grootste batterijfabrikant voor auto’s, betreedt via een samenwerking met zonne-energiebedrijf Sunrun de Amerikaanse energieopslagsystemen voor consumenten.
LG wil op deze manier onder meer de concurrentie aangaan met Tesla. Saillant detail is dat Sunrun sinds begin dit jaar ook al Tesla’s Powerwall distribueert. Beide partijen melden dat de deal tussen LG Chem en Sunrun dan ook niet exclusief is.
Dat LG Chem voor een samenwerking met Sunrun kiest, is niet vreemd daar het bedrijf de op één na grootste installed base van residentiële pv-systemen kent in Verenigde Staten. Het beursgenoteerde bedrijf is dan ook al sinds 2007 actief in de pv-markt.Sunrun meldt op zijn beurt dat het bedrijf onder meer in Hawaii al op grote schaal thuisbatterijen verkoopt. Dit doordat torenhoge stroomprijzen het gebruik van energieopslag aantrekkelijk maakt in de eilandstaat.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














