Basisschoolkinderen programmeren led-verlichting kerstboom Groningen
De Grote Markt in Groningen wordt ieder jaar in de maand december opgeluisterd met een grote kerstboom. Dit jaar wordt de kerstboom voorzien van led-lampen die geprogrammeerd worden door basisschoolkinderen.
Groningen City Club meldt dat tot en met kerst elke dag een andere groep kinderen de verlichting van de boom programmeert. Om de schoolkinderen te leren programmeren hebben ze een Arduino Kit ontvangen. Daarmee krijgen de kinderen de komende 1,5 maand les in programmeren. Op 9 december ontsteken de kinderen met wethouder Joost van Keulen de 2.000 individueel programmeerbare led-lampen.
Het Groningse idee is gebaseerd op het Amerikaanse ‘Made with Code’ waarbij meisjes uit het hele land in het bijzijn van president Obama de kerstboom voor het Witte Huis programmeerden.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.














