24 februari 2014
Regionale campagne 'Zon zoekt Drent' van start
Natuur en Milieufederatie Drenthe is samen met de provincie en Drentse gemeenten gestart met de campagne ‘Zon zoekt Drent’. Op dinsdag 4 maart vindt vanaf 19.00 uur de startbijeenkomst plaats van deze provinciale campagne. Tijdens de avond wordt de…
Natuur en Milieufederatie Drenthe is samen met de provincie en Drentse gemeenten gestart met de campagne ‘Zon zoekt Drent’. Op dinsdag 4 maart vindt vanaf 19.00 uur de startbijeenkomst plaats van deze provinciale campagne. Tijdens de avond wordt de zonnekaart van Hoogeveen en de zonnelening geïntroduceerd. Dit is een nieuwe lening van de provincie voor zonne-energie. Ook zijn ervaringsdeskundigen en zonnecoaches aanwezig om vragen te beantwoorden.
Drenthe wil voorop lopen in de overgang naar een duurzame energiehuishouding. Daarom heeft de provincie een bedrag van 1,2 miljoen euro beschikbaar gesteld om het opwekken van zonne-energie te stimuleren. Dankzij de zonnelening kunnen particuliere woningbezitters tegen een zeer lage rente een lening afsluiten voor de aanschaf of installatie van zonnepanelen, zonneboilers of andere duurzame technieken die gericht zijn op het opwekken van zonne-energie. Deze regeling en de voorwaarden worden tijdens de startbijeenkomst op 4 maart toegelicht. Meer informatie is op de website van Zon zoekt Drent te vinden.
Drenthe wil voorop lopen in de overgang naar een duurzame energiehuishouding. Daarom heeft de provincie een bedrag van 1,2 miljoen euro beschikbaar gesteld om het opwekken van zonne-energie te stimuleren. Dankzij de zonnelening kunnen particuliere woningbezitters tegen een zeer lage rente een lening afsluiten voor de aanschaf of installatie van zonnepanelen, zonneboilers of andere duurzame technieken die gericht zijn op het opwekken van zonne-energie. Deze regeling en de voorwaarden worden tijdens de startbijeenkomst op 4 maart toegelicht. Meer informatie is op de website van Zon zoekt Drent te vinden.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
3 nov 2026
Waakhond start campagne om consumenten te behoeden voor sluwe verkopers van thuisbatterijen
3 nov 2026
Geen bezuinigingen op Brusselse steun voor zonnepanelen, toekenning groenestroomcertificaten blijft in 2027 op huidig niveau
3 nov 2026
Stroomnet vol? De meeste VvE’s kunnen toch laadpunten plaatsen in de eigen garage
3 nov 2026
Climafed: warmtepompverkoop stijgt in 2026 met ruim een derde, vraag naar zonnecollectoren daalt met bijna 30 procent
3 nov 2026
Noak haalt 5 miljoen euro op voor Belgische zonnecel die 35 procent rendement binnen bereik brengt
Nieuwsbrief
Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Meest gelezen
31 okt 2026
Meterwissel na einde salderingsregeling: ‘Ga in op het aanbod zodra het komt’
De salderingsregeling stopt, maar er hangen nog veel analoge meters. Wat is het gevolg volgens Tim Boerakker, manager meters en meetruimte bij Liander en voorzitter sectorteam Meetketen Kleinverbruik bij Netbeheer Nederland?
30 okt 2026
BBB wil dubbele energiebelasting bij thuisbatterijen vóór 1 januari opgelost hebben via Belastingplan, staatssecretaris zegt nog niets toe
Henk Vermeer (BBB) wil vóór 1 januari 2027 een fiscale oplossing voor de dubbele energiebelasting bij thuisbatterijen en elektrische auto’s. Staatssecretaris Eerenberg stelt die toezegging niet te kunnen doen.
28 okt 2026
Zonnestroomscore van Eneco zet huishoudens met zonnepanelen aan tot actie, energiebedrijven moeten gedoe wegnemen en automatiseren
Huishoudens passen hun stroomverbruik niet vanzelf aan het stroomnet aan. 5 veldproeven bij ruim 700.000 huishoudens laten zien dat vooral financiële prikkels, automatisering en gerichte boodschappen wel werken.
31 okt 2026
Chinese zonnepanelen overspoelen de markt door ingehaalde leveringen en dat kan leiden tot overaanbod en prijsdruk in 2027
China exporteerde in september 2026 maar liefst 22,13 gigawattpiek aan zonnepanelen, een stijging van 45 procent ten opzichte van augustus. Nederland was het grootste importland, goed voor 3,49 gigawattpiek.
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
September 2026
Bekijk alle magazines
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















