© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
3 oktober 2016

Position paper LightingEurope: ‘Gebruik juiste meeteenheden voor flikkeren en stroboscopisch effect’

De Europese koepelvereniging LightingEurope pleit middels een position paper voor het gebruik van de juiste meeteenheden bij het vaststellen van het flikkeren en het stroboscopisch effect.

LightingEurope benadrukt dat het flikkeren van verlichting en het stroboscopisch effect heeft meest genoemd worden door eindgebruikers als het gaat om de kwaliteit van verlichting.

Elke op het lichtnet aangesloten lamp knippert 100 keer per seconde (red. bij een frequentie van 50 Hertz).De meeste mensen zien dat niet eens en nog minder mensen hebben daar last van. Soms is het echter hinderlijk of zelfs gevaarlijk. Dit wordt het stroboscopisch effect of flikkeren genoemd. Meer specifiek is flikkeren de directe waarneming van lichtvariatie van lampen door de mens, terwijl het stroboscopisch staat voor het pas zichtbare worden van lichtvariaties als er een bewegend of ronddraaiend object verlicht wordt.

‘Ik roep de markt op om de bestaande en toekomstige CIE en IEC-publicaties, definities en metrologie voor flikkeren en het stroboscopisch effect te ondersteunen. Alleen met een gemeenschappelijke visie kunnen we verwarring voorkomen en de goede kwaliteit van verlichting in de Europese markt verhogen’, aldus Diederik de Stoppelaar, secretaris-generaal van LightingEurope.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.