© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
13 september 2016

Solar Boat Twente Team van start

Een groep van 15 studenten van de Universiteit Twente is in september van start gegaan met het Solar Boat Twente Team. Het doel is een top 3-klasseringen behalen bij het WK in juli 2017.

De studenten bouwen hiertoe een boot die volledig wordt aangedreven door zonne-energie. Het vindt komend jaar in Monaco plaats. De voorbereidingen lopen al ruim een half jaar, maar vanaf nu is het kantoor op de universiteitscampus in Enschede officieel geopend. Tot de Kerst werkt het technisch team eerst hard aan een goed ontwerp, zodat de boot eind april gepresenteerd kan worden. ‘We proberen innovaties in gang te zetten op gebied van duurzaamheid en technologie’, aldus de teamleider.

De eerste echte beproeving van de zonneboot is eind mei 2017 op de Eneco ZonnebootRace in Akkrum te Friesland. Hier gaan de studenten de regio vertegenwoordigen als het enige Overijsselse team. De tijd na het NK zal volop benut worden om elk detail van de boot te optimaliseren, zodat het team zijn ambities voor Monaco kan verwezenlijken.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.