Crash voor zonne-auto Nuna 8S op RDW-terrein
Zonneauto Nuna 8S is tijdens een testrit in Nederland van de baan geraakt en beschadigd. Het Nuon Solar Team vertrekt volgende week al naar Zuid-Afrika om deel te nemen aan de Sasol Solar Challenge.
Het team moet nu naar eigen zeggen alles op alles zetten om hun zonneauto nog op tijd te herstellen. De crash gebeurde op het RDW-terrein in Lelystad. De zonneauto van de TU Delft slipte en raakte van de baan. Wat de slip precies veroorzaakt heeft is nog onbekend en wordt nog onderzocht. Ook de opgelopen hoeveelheid schade is nog onduidelijk. De coureur van de auto is in ieder geval niet gewond geraakt. ‘Ik ben erg geschrokken toen Nuna slipte, maar bleef goed op mijn plek zitten dankzij de Dyneema gordels van DSM. Hopelijk beïnvloedt dit niet onze kans om te winnen’, aldus David Kester, coureur van het Nuon Solar Team.
Het team van de TU Delft vertrekt aanstaande dinsdag al met hun zonneauto naar Zuid-Afrika voor de Sasol Solar Challenge. Dat de auto beschadigd is, is een fikse tegenslag voor de zevenvoudig wereldkampioen zonneracen. ‘We hebben nog maar zes dagen de tijd om de auto race klaar te krijgen. Zoals het er nu naar uitziet wordt het nachtwerk om alles te herstellen en kunnen we minder testen dan we hadden gehoopt’, aldus teamleider Sjoerd Stevens. ‘Maar we willen winnen en gaan alles op alles zetten om Nuna volledig te herstellen voor de race en hebben er vertrouwen in dat dit gaat lukken.’
Het Nuon Solar Team doet dit jaar voor de tweede keer mee aan de Sasol Solar Challenge in Zuid-Afrika, die plaatsvindt van 24 september tot en met 1 oktober. Het team dat hier in 8 dagen tijd de meeste kilometers aflegt op de openbare weg, heeft gewonnen. Het Nuon Solar Team, dat favoriet is voor de titel, hoopt dit jaar ruim 4.500 kilometer te rijden. Om dit te bereiken hebben de Delfste studenten het afgelopen jaar gewerkt aan nieuwe innovaties die hun zonneauto nog sneller en effectiever maken. Deze nieuwe geheime wapens zullen op 20 september bij de Scrutineering (APK) bekend gemaakt worden.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















