© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
11 juli 2016

Team CT62 CLAFIS Victron Energy wint Dutch Solar Challenge

De zonneboot van Team CT62 CLAFIS Victron Energy heeft de Dutch Solar Challenge gewonnen. Ze waren de snelsten in onder andere de 3 etappewedstrijden van elk 60 kilometer. Ze legden 180 kilometer af in 4:10:08.

Het team CLAFIS Victron Energy Solar Boat Team uit Leeuwarden versloeg daarmee naaste concurrent TU Delft. Het TU Delft Solar Boat Team (T65) vestigde eerder in de week met 50,5 kilometer per uur wel een snelheidsrecord voor zonneboten. Met een lasergun werden de pieksnelheden van alle deelnemers gemeten die 2 keer in actie mochten komen. Er is nog geen snelheidsrecord voor zonneboten opgenomen in Guinness World Records, dus de organisatie gaat de snelheden officieel indienen.

Overigens ging het team van de TU Delft ook al met de innovatieprijs aan de haal. ‘Wij kijken naar nieuwe technieken die de teams gebruiken en of die in de praktijk werken’, aldus het hoofd van de technische commissie, Joris Melkert. ‘Het team van TU Delft had twee draagvleugels achter elkaar bevestigd in plaats van naast elkaar. Ze varen als het ware op een schaats  “over” het water.’

Overigens won het Dutch Solar Boat Team in klasse A. In de B-klasse won GUT&Purdue, een samengesteld team uit Polen en Amerika en in de V20-klasse New Nexus Solar Racing Team uit Tynaarlo.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.