Hanergy lanceert 4 elektrische auto’s die volledig op zonne-energie rijden
Hanergy (red. Hanergy Holding Group) heeft 4 elektrische auto’s onthuld die volledig op zonne-energie rijden dankzij dunne filmzonnecellen. De voertuigen worden zo snel mogelijk gecommercialiseerd.
Of de auto's daadwerkelijk de markt gaan halen valt nog maar zeer te bezien. Hanergy, onder meer bekend van de stopgezette verkoop van dunne filmzonnepanelen bij IKEA -winkels, heeft de auto’s desondanks alvast 4 verschillende namen gegeven: Hanergy Solar R, O, L en A. Elk voertuig is gericht op een verschillende groep gebruikers. De exacte datum wanneer de voertuigen op de markt komen is volgens Hanergy nog onbekend.
Aangezien de voertuigen van Hanergy die volledig op zonne-energie rijden hun energie direct uit de zon halen, zijn ze niet afhankelijk van laadpalen en moeten ze dus niet langer rekening houden met het plannen van de laadmomenten.
Volgens Gao Weimin, vice-voorzitter van de Hanergy Holding Group en chief executive officer van de afdeling die de voertuigen op zonne-energie ontwikkelt, hebben voertuigen die volledig zijn aangedreven dankzij de zonnecellen van galliumarsenide (GaAS) een zonneceloppervlakte van 3,5 tot 7,5 vierkante meter. Met 5 tot 6 uur zonlicht kunnen de zonnecellen in het voertuig 8 tot 10 kilowattuur energie per dag opwekken. Met deze energie kan het voertuig ongeveer 80 kilometer afleggen, wat gelijk is aan meer dan 20.000 kilometer per jaar.
Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.
Laatste Nieuws
Nieuwsbrief
Meest gelezen
Vacatures
Nu in Het Tijdschrift
De juni 2026-editie van het tijdschrift Solar & Storage Magazine is uit. Dit nummer staat in het teken van de beurs Sustainable Solutions Kortrijk, het naderende einde van de salderingsregeling en thuisbatterijen.















