© Gennady Kurinov | Dreamstime.com
12 mei 2016

’s-Hertogenbosch breidt elektrisch openbaar vervoer uit

’s-Hertogenbosch heeft het elektrisch openbaar vervoer in haar gemeente uitgebreid.

Er reden al enkele jaren elektrische busjes in de binnenstad en sinds deze maand rijden ook op de transferiumlijnen elektrische bussen. Daarmee rijden er in de Brabantse hoofdstad nu 7 elektrische bussen.

Al sinds 2009 is de gemeente ’s-Hertogenbosch samen met Arriva Nederland en de provincie Noord-Brabant bezig met het testen van elektrisch openbaar vervoer. 30 procent van de verbruikte energie in de stad komt door auto’s. Om dit terug te dringen zet de stad elektrisch openbaar vervoer in.

De nieuwe elektrische bussen worden als eerste ingezet voor vervoer naar en in de binnenstad. Er worden nu 3 verschillende technieken geprobeerd:

  1. Kleine elektrische busjes in de binnenstad: deze kunnen rijden in de historische straatjes van de stad en worden 's nachts opgeladen.
  2. Elektrische bus, geladen via inductie: deze rijdt op transferiumlijn 70 en kent hetzelfde laadprincipe als een elektrische tandenborstel. Voor de bushalte zit een laadstation in de weg. ’s Nachts laadt de bus in de remise (garage voor bussen), zodat de bus elke ochtend helemaal opgeladen vertrekt.
  3. Elektrische bus, geladen met een pantograaf: deze rijdt op transferiumlijn 80. De accu van de bus wordt bij transferiumhalte De Vliert opgeladen met een pantograaf, net als bij de tram of trein. Dit gebeurt tijdens het in- en uitstappen van de reizigers. Zo kan de bus de hele dag blijven rijden.

De gemeente gebruikt de ervaringen om in 2018, 14 bussen in de dienstregeling te laten rijden.

Maak Solar & Storage Magazine jouw voorkeursbron in Google

Met een nieuwe functie van Google bepaal je zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt naar nieuws. Volg ons en mis nooit meer het laatste nieuws over zonne-energie en energieopslag.

Nieuwsbrief

Meld u aan voor de nieuwsbrief met het laatste nieuws!
Gelukt!
Oeps, daar ging iets fout...
Het lijkt erop dat u een adblocker gebruikt
Beste bezoeker, wij zien dat u gebruikmaakt van software om advertenties te blokkeren. Door het gebruik van deze software kan het zijn dat sommige onderdelen van onze website niet optimaal functioneren. Bovendien willen wij u wijzen op het feit dat advertentieopbrengsten het voor de redactie mogelijk maken om u kosteloos dagelijks van het laatste zonne-energienieuws te voorzien. Wij willen u daarom vragen om de betreffende software uit te schakelen. Dit heeft geen gevolgen voor uw privacy, omdat de website van Solar & Storage Magazine geen gebruikmaakt van advertentietrackers.